krmivo psí

Vyvážené krmivo na celý psí život

Uvádíme novou řadu krmiv Lamb with Beef Nutritional Programme.

Hledáte krmivo, které spojuje nejnovější trendy i požadavky chovatelů, a zároveň technologické inovace, precizní proces výroby a expertní znalosti? To vše v jednom balení krmiva, na kterém si váš pes pochutná?

Přicházíme s komplexním výživovým programem pro psy založeném na jehněčím a hovězím mase pod novou řadou Fitmin Nutritional Programme Lamb with Beef. Ta se díky svému složení snaží eliminovat rizika potravinových intolerancí a svou koncepcí navazuje na originální filozofii řady Výživový program. Ta je na trhu od samého začátku naší značky Fitmin a od roku 1998 prošla několika inovacemi. Jednou z nich jsou třeba i recyklovatelné obaly.

Pokud už jste ostřílený majitel psího mazlíčka, máte spoustu vlastních zkušeností s tím, jaké granule mu chutnají a zároveň prospívají. Proto jsme při vývoji a inovacích neopomněli názor a preference chovatelů.

„Při vývoji nových krmiv se velmi často obracíme nejen na chovatele, se kterými dlouhodobě spolupracujeme, ale i na širokou pejskařskou komunitu. Ti nám pomohli vydat se na cestu správným směrem a ověřovat nejen chutnost, ale i celkový přínos krmiva pro psa. Hlavní slovo při vývoji a inovacích mají také border kolie z naší chovatelské stanice Fitmin, které jsou našimi nejlepšími kritiky i podporovateli,“ říká obchodní a marketingová ředitelka Dibaq a.s.Tamara Jelínková.

Nová řada krmiv se zaměřila hned na několik klíčových faktorů, které se rozhodla změnit. Nově se Nutritional Programme zaměřuje na jehněčí (50 % v čerstvém stavu) a hovězí maso, v receptuře tedy nenajdete kuřecí či drůbeží. „Čerstvé maso je pro psy daleko přirozenější než jakkoliv tepelně upravené,“ říká výživová expertka Fitmin Denisa Kopecká a dodává: „Původní živiny zůstávají ve výborné kvalitě a nejsou zničeny tepelnými úpravami. Navíc tak docílíme i větší chutnosti samotných krmiv, což psi náležitě ocení.“ Neméně důležitým faktorem je také to, že krmiva neobsahují pšeničný či kukuřičný lepek. Navíc byly receptury obohaceny i o další zdraví prospěšné ingredience.

„Krmiva Lamb with Beef Nutritional Programme obsahují kromě 50 % jehněčího masa i komplex dentální péče, prebiotika, omega 3 a 6 mastné kyseliny, ovoce (černý rybíz, borůvky i jablka) a bylinky. Vybrané druhy ovoce byly do receptur zakomponovány díky svým antioxidačním účinkům a výtažek z rozmarýnu pro podporu normální činnosti jater a trávení. Do receptur jsme zakomponovali i kloubní komplex pro správný vývoj kloubů a vaziva u všech kategorií a plemen psů,“ vyjmenovává suroviny i jejich benefity Kopecká.

Krmivo na celý život

Když si domů nesete štěňátko, je velmi těžké od malička vybrat granule, které porostou s ním. Řada Nutritional Programme je ale navržena tak, aby majitelům psů usnadnila přechod na jiná krmiva ve své řadě. Lépe řečeno, aby přechod vůbec nastat nemusel. „Všechny receptury této řady jsou navržené tak, aby chovatelé mohli prakticky libovolně měnit typ krmiva podle aktuální situace,“ vysvětluje filozofii Výživového programu Kopecká. „Psi jsou často citliví na změnu krmiva a mohou reagovat průjmy, zvracením nebo nechutenstvím. Ať už se jedná o přechod ze štěněčích granulí na dospělé nebo přecházíte na speciální granule po kastraci, u nové řady váš pes nic nepozná, vy nebudete muset uměle snižovat či naopak navyšovat dávku, a přitom mu dodáte vše, co potřebuje,“ vysvětluje.

V rámci nových krmiv můžete vybírat z devíti typů krmiv to nejlepší pro vašeho psa podle:

  • Velikosti plemene
  • Stáří
  • Míry aktivity

Abychom navíc reagovali na obalové zatížení planety i požadavky spotřebitelů, všechny nové produkty jsou baleny v ekologicky šetrných recyklovatelných obalech.

Produkty z nové řady Lamb with Beef Nutritional Programme jsou dostupné od listopadu 2022.